Кидай курити зараз!

07-05-2021

 

Кидай курити зараз!

31 травня відмічається  Всесвітній день без тютюну.

Не втомлююся наголошувати: тютюновий дим шкідливий у всіх його проявах!Перелік захворювань, на перебіг і результат яких негативно впливає куріння, налічує понад 100 різноманітних хвороб.

2020-й рік приніс курцям нові ризики. Як відомо, COVID-19 насамперед вражає саме легені, які й так постійно зазнають небезпечного впливу тютюнового диму. До того ж, куріння завдає непоправної шкоди імунній системі а, отже, погіршує здатність організму боротися з інфекцією. Тож не дивно, що провідні організації у сфері охорони здоров’я застерігають, що курці стикаються з підвищеним ризиком важкого перебігу COVID-19.

Серед китайських пацієнтів з діагнозом «пневмонія, пов’язана з COVID-19» 27%були курцями, а серед тих, хто перехворів без ускладнень, курцями були лише 3%.

Курці, у т.ч. кальянів, мають вищий ризик інфікуватися COVID-19 і вищий ризик ускладнень та смерті при інфікуванні COVID-19.

Куріння, у тому числі і пасивне, – один з основних факторів ризику захворювань хвороб серцево-судинної системи, органів дихання, органів шлунково-кишкового тракту та виникнення онкологічних захворювань і діабету.

Серед курців:

  • стенокардія зустрічається 13 разів частіше,
  • інфаркт серця в 12 разів частіше,
  • виразка шлунку в 10 разів частіше,
  • туберкульоз легень в 2 рази частіше.

Смертність від COVID-19 серед людей, які мають одне або декілька із цих захворювань суттєво вища, у порівнянні з людьми без цих хвороб.

Хочеш жити – кидай курити!

Кинути курити може кожен. І це кардинально змінить твоє життя.
Кидай курити зараз!

Тобі необхідна допомога?

Отримай консультацію у діджитал фахівця https://www.who.int/ru/news-room/spotlight/using-ai-to-quit-tobacco

Сайт (допомога у припиненні куріння) http://stopsmoking.org.ua

Звертайся до лікаря -нарколога КНП «Менська центральна районна лікарня» за телефоном 2-18-49


Лікар-нарколог  Гетьман А.Г.